Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ציפוי חרסינה

מדארט – מומחים לציפוי חרסינה לשיניים למינט ויניר

 
“חיוך יפה” במונחי האסתטיקה בימינו הוא חיוך המציג שתי שורות שיניים לבנות וישרות, היוצאות מתוך חניכיים ורודות, באורך המתאים לשפה, ללא מרווחים או צפיפויות.
ציפויי החרסינה מאפשרים לרופא השיניים לשנות את הנדרש ע”מ לקבל חיוך מושלם או כפי שנהוג לכנות אותו “חיוך הוליוודי” Hollywood smile.
אז למה מחכים? צרו קשר ותיהנו גם אתם מחיוך יפה כזה
 

ציפויי חרסינה Porcelain veneers

ציפויי שיניים קרמיים דקים מוכנים במעבדה כמעטפת לשיניים שבורות, פגומות, מוכתמות או ניצבות במנח לקוי. התהליך מתחיל בהכנה שמרנית של השן המיועדת לציפוי, לקיחת מידות המועברות למעבדה והכנת שחזורים זמניים מידיים, אשר ישמשו את המתרפא עד לקבלת השחזורים הסופיים. עם הגעתם מהמעבדה, נבדקת התאמתם המלאה לשן המושחזת, נבדקת השגת המטרה-אסתטיקה מושלמת-אז יודבקו בדבק מתאים וחזק במיוחד.

ציפויי חרסינה ללא השחזה

הודות לטכנולוגיה מתקדמת ולניסיון של שנים, ניתן ליצור את החיוך עליו תמיד חלמתם, במהירות ובנוחות.
ציפויי חרסינה ללא השחזה של השיניים אינם דורשים הרדמה או הורדת חומר שן ואינם דורשים שחזורים זמניים. משמעות הדבר-אינם כרוכים בכאב או בחוסר נוחות. הציפויים דקים במיוחד ומודבקים על השיניים הקיימות כפי שהן. ניתן בעזרתם לשנות הטיה של שיניים, לקדם שן שקועה מאחור, תוך כדי יצירת קשת מושלמת בסך הכל בשתי פגישות.
למי מתאימים ציפויי חרסינה ללא השחזה?

  1. שיניים בעלות שינוי צבע. הלבנה הינה פתרון מקובל, אך עלולה שלא להעלים את הכתמים. ציפויי חרסינה מעניקים חיוך לבן ארוך טווח.
  2. חסר כותרתי או שבר באחת מהשיניים הקדמיות. ציפויי חרסינה ללא השחזה הינם דרך נעימה מידית ונטולת כאב להחזרת המראה הטבעי.
  3. דרך מהירה ובלתי פולשנית לסגירת מרווחים בין שיניים, תוך כדי שמירה על שלמות השיניים הטבעיות.
  4. שינוי צורת שיניים שקועות או בעלות צורה מעוותת. ציפויי חרסינה דקים במיוחד (כ0.2 מ״מ) המודבקים על גבי השן האינטקטית, מקנים שיפור מראה מידי.

ציפוי חרסינה לפני ואחרי – לקוחות ממליצים

חרסינה לשיניים

ציפויי החרסינה הינן קליפות חרסינה מלאה דקיקות, ללא בסיס מתכתי, המודבקות על גבי השיניים הקדמיות, לאחר הסרה קלה של חומר שן.

זהו טיפול אסתטי, אך עם זאת שמרני ביותר. רופא השיניים משחיז כחצי מ”מ של חומר שן, בהתאם לקווי המתאר החדשים אליהם הוא שואף להגיע.

ההשחזה נעשית רק מהצדדים החיצוני והעליון, הצדדים ה”נראים” של השן, וכתוצאה מכך הפגיעה בחומר שן בריא הינה מינימאלית ביותר.

ציפוי חרסינה וחיוך מושלם

תהליך הציפוי של השן

ההשחזה נותרת בתוך שכבת האמייל ובד”כ אינה מגיעה לדנטין, השכבה הפנימית יותר והרגישה יותר של השן.

לשם השוואה, בהכנת שן לכתר משחיזים 1.5-2 מ”מ שלחומר שן מכל חמשת צידי השן ובכל הכיוונים מסירים את כל האמייל ומגיעים לדנטין.

ציפוי החרסינה המודבק מכסה רק שניים מצידי השן הבריאה (להבדיל מכתר המכסה את כל כותרת השן) ובכך מתאפשרים המשך תחזוקה ומעקב רגילים, כמו בשן בריאה שלא עברה כל טיפול.

מה ניתן להשיג באמצעות ציפויי חרסינה לשיניים

 

יישור שיניים צפופות

  • ניתן לשנות את צבע השן ולקבל שן בהירה, שקופה בקצה, בהתאם לצבעים ולשקיפות של המשנן הסמוך, עם מעבר אור דרך הציפוי והחזרתו משכבת הדבק בדומה לאמייל ודנטין של שן בריאה.
    (סרטון: Veneer correct colour)
  • הצבע יציב לאורך שנים ואינו משתנה בהשפעת קפאין, ניקוטין, טינין ועוד.
  • ניתן לבצע ציפוי חרסינה אחד או שניים ולהתאימם לצבע השיניים הסמוכות, או לבצע 6-8 ציפויים ולשנות צבע וצורה של קשת שיניים שלמה.
  • ניתן להאריך שיניים שחוקות.
  • ניתן לתקן שברים בשיניים (סרטון: Veneer cracked tooth).
  • ניתן לסגור מרווחים בין שיניים (סרטון: Veneer closed space).
  • ניתן “ליישר” שיניים צפופות ועקומות, ע”י בניית ציפויים בעוביים ואורכים שונים ומשחקי צבע.

סגירת מרווחים

ציפוי חרסינה (למינט) בהשוואה לציפוי חרסינה ללא השחזה (כדוגמת לומיניר)

הדימיון והקרבה בין 2 סוגי הטיפולים יוצר לעיתים חוסר הבנה ובחירה של המטופל באפשרות הפחות מתאימה לו, מהסיבות הלא נכונות.

מובאות לעיל מספר נקודות להשוואה, אך התהליך הנכון הוא פגישת ייעוץ עם רופא השיניים העוסק באסתטיקה דנטלית ושיקלול כל הצרכים והרצונות.

  • עובי ציפויי חרסינה קלאסיים הוא לפחות 0.5 מ”מ.
  • עובי ציפויי לומינירס 0.2 מ”מ או יותר במקרים מיוחדים.
  • הכנה לציפויי חרסינה מצריכה השחזת השן בעומק של כ- 0.5 מ”מ לפחות.
  • הכנה לציפויי לומינירס מצריכה השחזה מינימאלית ובד”כ כלל לא “No drill technique”.
  • ציפויי לומינירס הם בד”כ טיפול הפיך (במידה ולא הושחזו השיניים) אם כי חובה לזכור שהסרת הציפויים לאחר ההדבקה היא קשה גם למטופל וגם לרופא ועלות הטיפול גבוהה.
  • ציפויי חרסינה אינם הפיכים, השן הושחזה ומחייבת שיקום.
  • הכנה לציפויי חרסינה מצריכה הרדמה מקומית בד”כ.

ציפוי חרסינה ללא השחזה (לומיניר ויניר)

  • הכנת ציפויי לומינירס אינה מצריכה הרדמה מקומית, כי בד”כ אין השחזה של השן.לאחר הכנת שיניים לציפויי חרסינה (למינט) תתכן רגישות לאחר הטיפול. במקרים של לומינירס אין כל רגישות.
  • בעבודה עם ציפויי חרסינה יש צורך בשחזורי מעבר, ציפויים זמניים. בעבודה עם לומינירס אין צורך בציפויים זמניים.
  • ציפויי חרסינה מאפשרים שינויים משמעותיים בצורה ומנח של השיניים המטופלות. לומינירס מתאימים בעיקר לקשת שיניים
    ישרה יחסית.לומינירס יש לבצע על כל קשת השיניים, שכן יש עיבוי קל של השיניים.
  • ציפויי חרסינה רגילים – למינט אינם חורגים מקונטור השן המקורית ולכן ניתן לבצע רק מספר ציפויים ולא את הקשת כולה (כמובן במקרים שלא מתבקש שינוי צבע).
  • תחזוקה של ציפויי חרסינה היא כמו תחזוקת שן בריאה.
  • תחזוקת ציפויי לומינירס, מצריכה מעקב אחר ניקיון איזור ההבלטה הקלה שבקו החניכיים.

לעיתים אנחנו רואים בסרטים על תקופות ישנות, איך אנשים חיו והסתובבו בחוץ עם שיניים חסרות או מלוכלכות ושחורות ואנחנו אומרים לעצמינו איך הם בכלל יצאו מהבית ככה ואיך הם לא מתביישים ואיך בכלל חיו ככה פעם.

כיום, בעידן המודרני, השיניים שלנו והחיוך שלנו, אלו, ניתן לומר, תעודת הזהות שלנו או יותר נכון, המפתח שלנו לחיים מלאי בטחון עצמי ויותר מוצלחים. ככה זה. תארו לכם שאתם מגיעים או מגיעות לראיון עבודה עם שיניים מלוכלכות או עקומות. אין סיכוי שיבחרו בכם. אתם יודעים זאת. תארו לכם שאתם מגיעים או מגיעות לדייט ראשון עם אותן שיניים. גם כאן הסיכוי שתשארו רווקים הוא כמעט 100 אחוז. אנחנו שופטים, ודי בצדק, שיפוט ראשוני דרך העיניים ולכן כולנו היום נמצאים, לפחות הדור הצעיר, במירוץ אחר השלמות הפיזית. אם זה ענייני משקל, ענייני עור, ענייני פרופורציה וכמובן ענייני שיניים וחיוך. מה לעשות, בכדי לפתוח דלתות אנחנו חייבים שיהיה לנו נוח לפתוח את הפה קודם ולחייך חיוך רחב.

לצורך כך פותחו כמה שיטות של ציפוי שיניים מלוכלכות ועם כתמים רבים כי כולנו יודעים שכמה שלא נצחצח שינים, הכתמים שמשאירות מאות כוסות הקפה והסיגריות על השיניים לא יירד והמצב לא ישתפר. אחת מהשיטות המוכחות ביותר לציפוי והלבנת השיניים היא ציפוי חרסינה. מי שלא מכיר את התחום, יכול לחשוב שכל השיטות הללו פותחו בשנים האחרונות אך לא כך הדבר. לשם דוגמה, ציפוי חרסינה או ציפוי חרסינה לשיניים קיים כבר כמעט 40 שנה. מה שמשתפר הן הטכנולוגיות ואיכות הרופאים המטפלים.

מה הן היתרונות של ציפוי חרסינה לשיניים? ניתן למנות בעיקר את הנסיון הרב שיש לשיטה הזאת והיא מוכחת כמוצלחת מאד וכמו כן, את העובדה שכתמי הקפה והסיגריות ויתר גורמי הזיהום, נידחים ע”י החרסינה כך שציפוי חרסינה הוא בעצם חד פעמי. באופן כללי, זהו לא טיפול שיש לחזור עליו.

“בסדר גמור. שכנעת אותנו, איפה ניתן לבצע טיפול זה?”. רשמו את השם – Medart. מרפאת Medart המבוזרת לשלוש מרפאות בארץ מורכבת מרופאים מומחים בתחומם והם יעניקו לכם את הטיפול הכי מקצועי שניתן. הכנסו עכשיו לאתר החברה והתרשמו. ציפוי חרסינה עושים רק ב Medart. תתחילו לחייך.

האם אתם בטוחים בחיוך שלכם? אני פותח את המאמר בשאלה זו כי עצם היותכם כאן וקוראים מאמר זה, מצביעה שאולי לא כל כך. אל תדאגו, אתם לא לבד. בעולם של שלמות בו אנו חיים כיום, מה שלא מושלם לא קיים. זאת חשיבה ואמירה בעייתית אבל לצערי, נכונה. התחרות על כל עבודה ועל כל דייט עם בן או בת זוג היא אכזרית ולכן המירוץ לשלמות הוא יום יומי ומאד מתסכל כי אף פעם לא נהיה מרוצים מעצמינו. ישנם תחומים במירוץ לשלמות האסתטית שלטעמי הם מוגזמים אבל דווקא תחום האסתטיקה הדנטלית הוא חשוב כי החיוך שלנו השיניים שלנו חשופים תמיד לכל.

תארו לכם שאתם מנהלי חברה ומחפשים איש או אשת שיווק ומכירות, מגיע מועמד והחיוך הראשון שלו חושף שיניים מלוכלכות ועקומות. הוא יכול להיות האיש עם האופי הכי טוב בעולם אבל הרי לא תבחרו בו אם יש מועמד או מועמדת עם שיניים לבנות וחיוך מושלם. אל תרגישו רע. אנחנו שופטים דבר ראשון עם העיניים וחיוך עם שיניים עקומות או מלוכלכות יידחה אותנו. אותו הדבר כאשר מדובר על עולם ההכרויות והדייטים.

בסדר. זה המצב. מה עושים? קחו פנקס ורשמו את השם Medart. מרפאת שיניים מעולה עם רופאים מעולים המציעים לכם ולכן פתרון לבעיה בצורת ציפוי שיניים. ציפוי שיניים בחרסינה או ציפוי שיניים לומינירס או בשיטות אחרות כמו למינייט או קומפוזיט. כך או כך, ציפוי שיניים בחרסינה או ציפוי שיניים לומינירס יפתרו לכם את הבעיה ויחזירו אותכם לעולם הדייטים ולעולם חיפוש העבודה מלאי בטחון עצמי ועם החיוך שתמיד רציתם וחלמתם. ואני אומר שוב, אין מה להתבייש בזה. החיוך שלנו הוא תעודת הזהות שלנו. הוא אומר עלינו המון ואם נחייך יותר, ככה החיים יחייכו אלינו בחזרה יותר.

במאמר זה לא תמצאו מה ההבדלים לדוגמה בין ציפוי שיניים בחרסינה לציפוי שיניים בטכנולוגיה אחרת. אורכו לא מספיק אך אמליץ לכם משהו. הרימו טלפון למרפאת המומחים Medart ופשוט קיבעו פגישת אבחון. שם יסבירו ויתאימו לכם את השיטה הטובה ביותר עבורכם, אם זה ציפוי שיניים בחרסינה או כל שיטה אחרת. מגיע לכם לחייך יותר ובלי פחד ומגיע לכם Medart. בהצלחה.

לייעוץ וקבלת פרטים

מלאו את הטופס